Zarobki Chief Marketing Technologists

Wynagrodzenia są najlepszym papierkiem lakmusowym atrakcyjnosci pracownika. Zobacz jaką pozycję na aktualnym rynku ma rola Chief Marketing Technologists.

Chief Marketing Technologists

O Chief Marketing Technologists pisałem już wcześniej, ale temat „jednorożców” jak o tej grupie ludzi wyraża się Scott Brinker będzie na moim blogu wracał jeszcze wielokrotnie.

O CMT pisało ostatnio HBR w dosyć obszernym artykule, opisując tę rolę jako pośrednią między CTO a CMO. CMT to ktoś, kto łączy świat marketingu i IT i jest w stanie z tego połączenia wytworzyć dużo wartości dodanej dla organizacji.

Według Gartnera 81% organizacji posiada ekwiwalent takiej roli u siebie. Z drugiej strony należy zauważyć, że adopcja nowoczesnej technologii w mniejszych firmach jest o wiele wolniejsza – wynika to zapewne zarówno z dużych kosztów ale także braku świadomości tego jak zmiany wplyna na organizacje.

Wynagrodzenia CMT

Ostatnia analiza firmy Mondo Resourcing & Staffing Agency, dostarcza bardzo zaskakujących (i optymistycznych dla wszystkich inżynierów marketingu) informacji.

Otóż zarobki w tej grupie wynoszą: najniższa 140k$/rok, średnia 180k$/rok, a maksymalna 241$/rok w zależności od doświadczenia CMT i wielkości samej organizacji.

Stawia to CMT w gronie najlepiej zarabiających osób w marketingu, w zasadzie wyprzedzając CMO z zarobkami odpowiednio: najniższa 142k$/rok, średnia 180k$/rok, a maksymalna 230$/rok.

Zarobki to jednak nie wszystko, istotne jest także zapotrzebowanie. Co ciekawe w kategorii executives, zwycięzcą nie jest Chief Digital Officer, VP Interactive, czy VP Digital Marketing ale Chief Marketing Technologists właśnie.

Podsumowanie

Jeżeli ktokolwiek miał jeszcze wątpliwości czy technologia w marketingu nie jest aktualnie najgorętszym tematem w branży marketingowej, to powyżej znajdzie jasne dowody. Marketing w dużych firmach jest w pełni świadomy faktu, że orkiestracja technologią jest kluczowa dla dalszego wzrostu organizacji i utalentowany dyrygent jest kluczowym graczem w zespole.


Opublikowano

w

przez