Większości smakuje tofu, czyli o ToFu, MoFu i BoFu

Zobacz co to ToFu, MoFu i BoFu i dowiedz się dlaczego ToFu smakuj prawie wszystkim.

Pojęcie inbound marketingu czyli „mów ciekawie a sami cię znajdą” spowodowało rozwój wielu innych pojęć. Jednym z nich jest ToFu, MoFu i BoFu. Wszystkie trzy pojęcia mają związek z lejkiem sprzedażowym i jego stadiami.

Poniższe pojęcia  – w mojej opinii – nie wprowadzają zbyt wiele do samego myślenia o tym jak powinien działać lejek sprzedażowy ale są dobrym sposobem na usystematyzowanie myślenia o tym „co komu kiedy powiedzieć” żeby „mówienie w ciekawy sposób, przyciągało właściwą publiczność”.

ToFu – czyli Top Of the Funnel oznacza wszystkich, którzy z jakiegokolwiek powodu weszli w interakcję z twoją treścią. Ta grupa nie jest filtrowana w żaden sposób a źródłem ruchu są zazwyczaj publikacje w postaci ebooków czy bloga. Celem ToFu jest dostarczenie możliwie jak najszerszej grupie osób odpowiedzi na ich pytania i bolączki jednak nie próbujemy niczego sprzedawać.

MoFu – czyli Middle of the Funnel to grupa ludzi, którzy zachęceni tym, że znaleźli odpowiedzi na swoje pytania szukają głębiej i liczą na to, że będziesz nadal dzielił się swoją wiedzą. To dobry moment, żeby zacząć powoli mówić o swojej firmie w sposób, który pozwoli grupie docelowej zrozumieć, że rozwiązanie ich problemów = twoja oferta.

BoFu – czyli Bottom of the Funnel oznacza wszystkich, którzy są gotowi do dokonania zakupu. Ich aktywność zazwyczaj bardzo mocno rośnie i oczekują aktywności ze strony dostawcy. W tym stadium zazwyczaj jest niewiele treści, chociaż może ona dotyczyć procedury zakupu i wdrożenia produkty czy usługi.


Opublikowano

w

przez