Programmatic czyli strach na wróble

Kto się boi, ten nie je. Kto się nie boi, je za dwóch. Poznaj powody, dla których warto polubić się z programmatic.

W lipcu 2015, Circle Research we współpracy z AppNexus, WARC DDMAlliance, IAB Singapore, IAB Australia, IAB Europe przeprowadzili badania dotyczące programmatic buying na ponad 1200 profesjonalistach zaangażowanych w reklamę.

Wyniki

Blisko 44% ekosystemu reklamowego (reklamodawcy, agencje, wydawcy) praktycznie nic nie wiedzą o tym jak działa programmatic. Nie przeszkadza to jednak w adopcji tego sposobu zarządzania reklamą. Globalne wydatki na reklamę w programmatic zwiększą się z 29 mld w 2015 do 61 mld w 2018 ! to jest blisko 21% wzrost.

W czym więc problem?

Brak wiedzy – klasycznie już – rodzi strach i niepokój. Strach i niepokój zaś hamuje adopcję. Z tego faktu wypływają dwa fakty:

a) ci którzy się boją, tracą ponieważ będzie im ciężko nadrobić zaległości w stosunku do konkurencji
b) ci którzy się nie boją, zyskują, ze względu na powyższe

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz i lubisz nowości, to od jutra proponuję zacząć swoją przygodę z programmatic – szczególnie, że w Polsce będziesz członkiem wąskiej grupy. To najlepszy moment, żeby podjąć decyzję.

Wybrane szczegóły badania

 

programmatic1 programmatic2 programmatic3 programmatic4

Podsumowanie

Wyjaśnienie wszystkim zainteresowanym tego kto i ile zarabia, gdzie pokazywane są reklamy i kto jest zaangażowany w kampanie programmatic powinno w znaczący sposób zwiększyć poziom zaufania do całego systemu.

Osobiście uważam, że jedyną nauką płynącą z tego badania jest to, że strach konkurencji można wykorzystać na swoją korzyść. Trzeba się jednak spieszyć, bo ludzie szybko oswajają swoje lęki – niczym wróble siadające z pełnym brzuchem na czapce stracha na wróble.

Całość badania dostępna tutaj.

 


Opublikowano

w

przez