Narzędzia automatyzujące tworzenie i zarządzanie video

Oczywiście nie ma takich które zrobią za ciebie dobre video ale są takie, które mogą to bardzo ułatwić i nie tylko…

Zawsze mam problem czy opisywać również systemy, które w jakiś sposób pozwalają zarządzać crowdsourcingiem ale myślę finalnie, że różnego typu platformy crowdsourcingowe pozwalają zautomatyzowac obszar, który normalnie były „nie do ogarnięcia” tj. jak skontaktować się z 50 000 potencjalnych wykonawców, jak ich jednolicie zbriefować, jak zobaczyć kto się zainteresował i jak zarządzać nadchodzącymi propozycjami i ofertami. Podsumowując: tak – jak się domyślacie wśród systemów automatyzujących video są też te crowdsourcingowe.

Ale to oczywiści nie wszystko. Systemy automatyzujące tworzenie i zarządzanie video dostarczają całkiem fajnych funkcjonalności.

Chcesz dowiedzieć się które video cieszy się największą popularnością? No oczywiście, że chcesz toż jest to podstawowa funkcjonalność. Co powiesz na badanie zaangażowania czyli zaznaczenie które fragmenty video są najbardziej angażujące a które powodują, że użytkownik przewija albo ucieka ze strony? Fajnie byłoby wiedzieć, które części video są tak interesujące, że ludzie oglądają je kilka razy? Tak to też jest możliwe. Możliwe jest też zbieranie danych na video czyli oglądnięcie video lub inna akcja związana z video może wymusić lub zachęcić do pozostawienia danych. To jednak nie wszystko można z łatwością połączyć dane o oglądaniu video z systemami CMS, Marketing Automation, CRM – wiemy wtedy kto z użytkowników oglądał dane video (to akurat można załatwić w inny sposób, chociaż uczestnictwo developera w takim procesie będzie raczej nieodzowne).

To jednak nie wszystko szczególnie mogą was ucieszyć możliwość tworzenia interaktywnych video – muszę przyznać, że zrobiło to na mnie bardzo dobre wrażenie, jest to daleko mniej toporne niż rozwiązanie proponowane przez YouTube – jest płynne, szybkie, wygodne. Oczywiście możecie sobie tylko wyobrazić o ile trudniej tworzy się video interaktywne w sensie samego tworzenia video – trzeba go nakręcić o wiele więcej, stworzyć odpowiedni scenariusz. Finalnie jednak rodzi się coś, co daje nowe, fajne doświadczenie użytkownikowi. Patrząc na to rozwiązanie myślę, że zrobienie sensownej strony www opartej w 100% na video jest możliwe, szczególnie, że w skład interakcji wchodzi możliwość podpięcia social-media, oraz innych funkcjonalności więc formularz kontaktu, telefon czy mapa nie powinna stanowić żadnego problemu.

Do tego wszystkiego dochodzą systemy pozwalające zarządzać skutecznie plikami video (wciąż nie ma jednak funkcjonalności, która pozwoliłaby po prostu wpisać „znajdź mi różowego kota) oraz – co oczywiste – szybko tworzyć całkiem przyzwoite materiały video wykorzystując rzeczy które mamy pod ręką tj. zdjęcia, fragmenty video itd.

Przykładowi dostawcy: flimp.net, mixpo.com, ooyala, powtoon, ramp, raptmedia, stupeflix, tongal, ustudio.com, wistia.

 


Opublikowano

w

przez