Twoja kreatywność jest do bani

Czujesz się mocny w kreowaniu pomysłów i wybieraniu najlepszych spośród nich?

Ten pomysł mi się podoba!

Czy wiesz, że 95% ludzi odróżnia sikacza od doskonałego wina tylko po metce z ceną? Dzieje się tak pomimo tego, że przecież doskonale wiedzą co im smakuje a co nie. Problem polega na tym, że to co im smakuje nie ma najczęściej nic wspólnego z dobrym smakiem. Nie mają koniecznej wiedzy, doświadczenia i talentu żeby odróżnić badziew od wysokiej jakości.

Dokładnie tak samo jest pomysłami.

Chociaż nie! Stop. Jest znacznie gorzej. Pomysły nie mają metek z ceną. Tutaj naprawdę trzeba się dobrze znać, żeby dobrze wybrać.

[perfect_quotes id=”3492″]

Burza mózgów to pestka!

Co ugotujesz z oliwy truflowej, boczku, rozmarynu, dyni, kotletu wołowego, sera szopskiego, makaronu? Półkrwistego steka, a z reszty zrobisz załatkę? A może truflowy makaron z pieczoną dynią? A może coś jeszcze innego? Będzie wykwitnie, na szybko czy tradycyjnie? Potrawa na wieczór, obiad, kolacje czy śniadanie? Dla kogo? Mistrz kuchni szybko Ci udowodni, że nic nie wiesz o gotowaniu i jeszcze mniej o smaku.

Z wmyślaniem pomysłów jest dokładnie tak samo. Trzeba wiedzieć z czego, co, jak, po co i dla kogo się gotuje, a na koniec wykazać się smakiem i kulturą.

Komponowanie pomysłów nie jest trywialne. Tak samo jak gotowanie, tworzenie muzyki czy malowanie obrazów.

Kreatywność to beztroska przyjemność!

[perfect_quotes id=”3494″]

Jeżeli pomysł budzi lęk, to jest szansa że jest dobry. Wtedy możesz dużo wygrać, nie posiadając wiele. Bowiem z kreatywnością jest jak ze skokiem z samolotu. Zabawa i emocje są gwarantowane pod warunkiem, że masz odwagę skoczyć.

W skakaniu z samolotu tylko pozornie chodzi o radość ze spadania. Tak naprawdę chodzi o radość z kontroli nad nim. Różnica jest taka jak skok bez i ze spadochronem. Zasadnicza. Kontrolę którą daje ci spadochron dają ci w tym wypadku analiza i strategia.

Kreatywność to przyjemność ale na pewno nie beztroska.

Kreatywność się nie opłaca!

[perfect_quotes id=”3495″]

Nie masz budżetu to postaw na odwagę i kreatywność. Masz budżet to wykorzystaj kreatywność jak lewar. Nie stać cię ani na jedno ani na drugie? Pech.

Ogarnij się.

Jest taka zasada, że im ludzie mniej wiedzą na dany temat, tym bardziej się mądrzą, Ma nawet swoją nazwę: Efekt Krugera-Dunninga. Ogarnij się więc i wykaż pokorę w stosunku do ludzi, którzy spędzili zawodowe życie na twórczym myśleniu. Okaż im więcej szacunku i zaufania. Sam natomiast uzbrój się w odwagę.

Zacznij od wąchania korka

Pamiętasz o winie i metkach? Trening pokory zacznij w restauracji. Nie wygłupiaj się z wąchaniem korka i smakowaniem pierwszego kieliszka, o ile naprawdę nie znasz się na winach. Przyznaj się że się nie znasz jeżeli się nie znasz. To czyni lidera bardziej niż pajacowanie. Dla kurażu poczytaj badania.


Opublikowano

w

przez