O małym światełku, które ma ogromną moc czyli świątecznie o sile kreatywności

Życzmy sobie z okazji nadchodzących Świat i Nowego Roku przede wszystkim kreatywności, bo wprowadza ona więcej światła w ludzkie życie niż cała litania dobrych słów. Zobaczcie jak twórcze myślenie w genialnie prosty sposób zmienia noc w dzień i napełnia światłem życie tych, którzy potrzebują go najbardziej.

To jeden z tych przykładów, który rozpala wyobraźnię i uświadamia że kreatywność jest sposobem na to, by zmienić życie wielu ludzi na lepsze.

Kraje rozwijające się cierpią na brak elektryczności. Prawie 1.5 miliarda ludzi pozostaje bez prądu. Dla dużej części z nas oznacza to w pierwszym skojarzeniu tylko brak telewizji, internetu i problemy z komputerem. Zapominamy, że prąd to przede wszystkim światło. Problem jego braku dotyka w szczególności dzieci w krajach rozwijających się, które mogą zacząć czytanie, pisanie czy rysowanie dopiero daleko po zmroku, gdy wykonają wszystkie swoje obowiązki. W krótkiej perspektywie światło jest szansą na edukację i zmianę życia pojedynczych ludzi, a w dłuższej zaś szansą na pozytywne zmiany w całym kraju.

Zapraszam  do oglądnięcia filmu. Dla tych którzy nie mogą tego zrobić bądź chcą przeczytać podsumowanie i informacje jak się można dołączyć do projektu, zapraszam poniżej.

Lampka zasilana grawitacją powstała dzięki połączeniu dwóch trywialnie prostych  i znanych wszystkim rozwiązań oraz nowoczesnej technologii, która pozwoliła na obniżenie zapotrzebowania na prąd. To ujmująco kreatywne i proste rozwiązanie wzbudziło w społeczności dużo pozytywnych emocji – dzięki czemu projekt zostanie zrealizowany. W jakim stopniu? To może zależeć także od Ciebie, w końcu projekt powstał także dzięki crowdfundingowi: http://www.indiegogo.com/projects/282006 tam też poczytacie o jego twórcach.

Z okazji Świąt i nadchodzącego Nowego Roku życzę nam wszystkim więcej kreatywności, która pomaga zmieniać na lepsze nie tylko nasze życia.


Opublikowano

w

przez