Siła integracji czyli potęga Digital Marketing Hub

Na rozdrobnionym rynku, każda integracja jest na wagę złota. Ile waży Digital Marketing Hub?

Bogactwo rozwiązań i koncepcji

Patrząc na krajobraz technologicznych rozwiązań marketingowych, nie trudno zauważyć przytłaczającego bogactwa. Tysiące (dosłownie) pomysłów, które przeradzają się w startupy, w którym każdy ma swój przepis na ogarnięcie marketingowej wielokanałowej i wielourządzeniowej rzeczywistości.

Wystarczy spojrzeć na poniższe zestawienia aby nabrać szacunku do skali tego co dzieje się na przełomie marketingu i technologii (obraz jest duży, ponad 2000px na szerokość – zachęcam do dokładnego przejrzenia).

marketing-technology-landscape-large

Wspominam o tym dlatego, że Digital Marketing Hub to nic innego niż połączenie tego co nazywane jest Digital Marketing Cloud czyli chmurą w której rezydują zupełnie niepowiązane ze sobą usługi. Usługi o różnym wyglądzie, funkcjonalności – nie mające ze sobą nic wspólnego poza jednym: wszystkie pracują na korzyść marketingu.

Łączenie czyli alchemia technologii marketingowej

Połączenie wybranych rozwiązań za pomocą API, a potem integracja danych w pewien spójny dashboard, nosi nazwę Digital Marketing Hub.

Trudno pisać tutaj o konkretnych rozwiązaniach. Dowolność jest absolutnie pełna i każda firma z osobna składa z tych klocków to co wydaje się jej najbardziej korzystne i przydatne. Sporo „technologów marketingu” tworzy je na własną rękę, tworząc zupełnie niepowtarzalne konstrukcje. Jest też niemała grupa enterprisowych rozwiązań oferowanych na przykład przez Adobe (Adobe Marketing Hub) czy HP (HP Digital Marketing Hub) czy Oracle-Eloqua.

Zabawa dla prawie każdego z wyobraźnią i wiedzą

Niezależnie jednak od tego kto je tworzy, są to zawsze konstrukcje subiektywne oraz mniej lub bardziej ale jednak zawsze niedojrzałe. Mówiąc wprost: każdy ma tutaj swoją szansę – a w budowaniu jak wiadomo najważniejsza jest… wyobraźnia, potem wiedza. Niestety te klocki są raczej drogie – więc niemałe pieniądze są niezbędne – sama wiedza i wyobraźnia niestety nie wystarczy.

Jak wart jest Digital Marketing Hub

Patrząc na gotowe przykłady można zauważyć, że pomimo bardzo wczesnego stadium rozwoju, oferowane rozwiązania Digital Marketing Hub są imponujące. Jak bardzo? Tak bardzo jak może imponować połączenie automatycznej segmentacji, personalizacji czasu rzeczywistego, automatyczna kontrola efektywności kanałów – wszystko zamoczone w wielkie zupie danych, filtrowanej przez big-data. Imponujące? Na pewno tak.

Na pytanie ze wstępu: ile waży Digital Marketing Hub odpowiedzieć można tylko dużo więcej niż części składowe.

Relacje do marketing dashboard

Jak się to ma do Marketing Dashboard? Obydwa rozwiązania wizualizują i pomagają podejmować decyzje, po części będą na siebie zachodzić jako że Marketing Dashboard jest także oparty o integracje – zasadnicza różnica tkwi jednak w funkcji. Digital Marketing Hub jest bliżej zwiększania efektywności działań, a Marketing Dashboard w ich ocenie.


Opublikowano

w

,

przez