Po co personalizować stronę www?

Poznaj argumenty za i przeciwko personalizacji.

Strona internetowa powinna zbliżać się do poziomu dobrego sprzedawcy tak bardzo jak jest to możliwe. Jak wiadomo, dobry sprzedawca poznaje swoich klientów, zna ich imiona i wie co już kupili, czego im nie oferować, a czym najpewniej mogą być zainteresowani.

Poprawianie wyników

Takie podejście oszczędza czas klienta i buduje zaufanie między stronami. To zaś rodzi wyniki.

W zasadzie to główny powód personalizacji serwisów www; personalizacja poprawia konwersję.

Kto pierwszy ten lepszy

Innym powodem dla którego warto personalizować, to fakt, że według badań przeprowadzonych przez Evergage, blisko 90% marketerów postrzega personalizację jako jedno z kluczowych zadań dla marketingu, a 75% już wykorzystuje pewne elementy personalizacji. Oznacza to ni mniej ni więcej, że jeżeli nie zaczniesz tego robić teraz, to zostaniesz znacząco w tyle.

ROMI

Argumenty przeciwko personalizacji mogą dotyczyć tylko i wyłącznie poziomu koniecznych inwestycji. Dobry system pozwalający skutecznie personalizować może kosztować kilka tysięcy dolarów miesięcznie. Należy tutaj wspomnieć, że jest to początek długiej drogi – ten system nie spersonalizuje strony za marketera – trzeba samemu nauczyć się posługiwać tym narzędziem co także wygeneruje konieczny czas na naukę i wdrożenie systemu. Jeżeli jednak potencjalne zyski usprawiedliwiają koszty – sprawa jest oczywista.

Należy także wspomnieć, że prosta personalizacja nie jest droga. Wystarczy zidentyfikować na podstawie IP kraj i miasto, aby serwować lokalne informacje. To zaś nie kosztuje wiele, oprócz czasu developera.

Co dalej?

W kolejnych wpisać będę przybliżał kolejne tematy związane z personalizacją serwisów www.

 


Opublikowano

w

przez