8 sposobów na wykorzystanie Real Time Marketingu

Poznaj praktyczne sposoby wykorzystania Real Time Marketingu.

Real Time Marketing – niewątpliwie hype – od dosyć dawna jest tematem rozmów marketerów. Dzisiaj, gdy technologia pozwoliła zautomatyzować proces RTM za niewielką frakcję kosztów sprzed kilku/kilkunastu lat, warto przyjrzeć się kilku najciekawszym, praktycznym zastosowaniom RTM.

  1. Reaguj na wizyty z określonych lokalizacji. Kwestia wydaje się być oczywista, ale w wielu przypadkach może być kluczowa. Pomijając już oczywiste różnice dla krajów, realnie jesteśmy w stanie przy zakupieniu odpowiednich baz danych lub po prostu skorzystaniu z profesjonalnych usług RTM/RTP targetować mieszkańców określonych ulic czy osiedli.
  2. Zwracaj uwagę na to jakie słowo kluczowe sprowadziło użytkownika na serwis www. Temat staje się coraz bardziej skomplikowany z uwagi na problem z uzyskaniem takiej informacji z uwago na kodowanie SSL, ale wciąż jest to w pewnym znaczącym procencie możliwe. Jeżeli ktoś szuka tej części oferty, która nie jest bezpośrednio związana ze strona na którą wszedł użytkownik warto przekierować użytkownika na właściwą cześć serwisu www.
  3. Źródło wejścia dużo mówi o typie użytkownika. Inaczej można traktować użytkowników z FB, G+ a jeszcze inaczej z LinkedIn. Wystarczy dokładnie sprawdzić w systemie analitycznym, czego szukają użytkownicy z poszczególnych serwisów i zaproponować im to na samym początku ich podroży.
  4. Nie powtarzaj się. Jeżeli ktoś już zapisał się na newsletter to nie pokazuj mi tego linku, a w zamian możesz stworzyć link do „zarządzania danymi osobowymi” gdzie z jednej strony może poszerzyć swoją subskrybcję, a z drugiej usunać czy zrobić udpdate swoich danych osobowych.
  5. Prezentuj właściwe case-study, white-papers, newsy, testimoniale, produkty i usługi – wszystko to jesteś w stanie odpowiednio dobrać w zależności od firmografii, demografii danego użytkownika – nawet jeżeli jest zupełnie anonimowy.
  6. Lista „ToDo/MustSee”. Użytkownik może otrzymać listę stron wartych odwiedzenia czyli takich, które zazwyczaj odwiedzają ludzie z jego branży. Można to także – za pomocą niektórych serwisów – połączyć z Google Analiticsem i sprawdzić, jak ten dany użytkownik wpisuje się w wzór określonych zachowań na stronie. Po identyfikacji jego zachowania można proponować mu charakterystyczne podstrony.
  7. Jest tutaj nie po raz pierwszy. Użytkownik wraca ale nie ma konwersji? Czas zaproponować mu coś wyjątkowego – rabat, darmowy dostep do wartościowej wiedzy, spotkanie.
  8. Wykorzystaj krótkie formularze. Czasami warto zapytać czego ludzie szukają na stronie i zapytać czego szukaja, kim są, etc.

Powyższe przykłady to tylko wybór najciekawszych moim zdanie rozwiązań, które można zastosować przy wykorzystaniu dostępnej technologii.

Wykorzystanie większości powyższych rozwiązań jest tak naprawdę bardzo proste i w większości systemów sprowadza się do stworzenia prostej kampanii.

Oczywiście wszystko się komplikuje, jeżeli chcemy stworzyć zupełnie spersonalizowane rozwiązania lub po prostu stworzyć serwis który jest w 100% oparty na RTP.


Opublikowano

w

przez